Hra Kuličky

Hra Kuličky

Jaká se hraje?

Pravidla hry Kuličky jsou opravdu jednoduchá: každý hráč má určitý počet kuliček jedné barvy a cílem je jako první umístit kuličky do důlku. Jsou ale mistři ve hraní kuliček, kteří by byli schopni nacvrnkat všechny kuličky přímo do důlku najednou. Aby nenastala situace, že někdo nacvrnká důlek najednou, každý z hráčů může cvrnkat jen jednou, což umožňuje skvěle taktizovat např. hráč může soupeři cvrnknout kuličku do cesty či ji soupeři odcvrnknout. 

A jaké kuličky si vybrat? Ideální na hraní jsou kuličky hliněné nebo skleněné, které jsou dostatečně těžké a drží směr.

A kde si kuličky zahrát? Ideálně na udusaném hliněném rovném povrchu, ve kterém si snadno uděláte důlek.

Takže připravte si kuličky, důlek, dobrou náladu a hra může začít! Protože se jedná o hru fyzicky nenáročnou, u které je důležitá především zkušenost a psychická vyzrálost, užijete si ji i dohromady s prarodiči!

Můžete si také zahrát

Už naši prarodiče si krátili dlouhou chvíli hrou Čára a původně hráli s kamínky či knoflíky. V 80. letech tato hra nabrala další rozměr - hrálo se o céčka a to byla tehdy vzácnost!
Hra Skákání přes gumu patří neodmyslitelně ke hrám neobyčejných možností. Můžete si tvořit vlastní pravidla nebo vymýšlet různě náročné přeskoky. Stačí si obstarat jakoukoli gumu třeba i krejčovskou, alespoň tři kamarády a super zábava je na světě!
Dětských her, které si můžete venku zahrát je nepřeberné množství, ale tato stojí za zkoušku. Prověří vaši soustředěnost, motoriku a také stresovou odolnost.
Top