Skákání gumy

Skákání gumy

Jaká se hraje?

Nejlepší hra na světě je ta, kterou můžete hrát ve skupince se svými kamarády a během které zažijete spoustu legrace. Mezi takovéto hry patří bezesporu skákání přes gumu.  Může se zdát, že je tato hra určena pouze dětem, ale opak je pravdou. Právě ve smíšených skupinkách děti, dospělí se zažije opravdu spousta legrace. Při větším počtu hráčů můžete  uspořádat i sportovní olympiádu a vymýšlet si různě složité skokové variace.

Skákat gumu můžete prakticky všude a potřebujete k tomu pouze gumu, stačí i obyčejná krejčovská, a dobrou náladu.

Každá hra začíná s gumou u kotníku dvou proti sobě stojících hráčů, kteří jsou od sebe vzdáleni přibližně 1,5 m. Třetí hráč skáčete základní sestavu skoků viz obrázek níže. Pokud sestavu skoků zvládne bezchybně, pokračuje do vyšší náročnosti. Náročnost zvyšujeme tím, že hráči držící gumu ji posunou výše, z kotníků na lýtka. Gumu je možné posunovat stále výš a výš, až třeba na hlavu (záleží jaké pravidla si na počátku hry vytyčíte a až do jaké výškové úrovně budete chtít skákat). Pokud ale skákající hráč udělá chybu, úroveň se mu nezapočítává a ve hře ho nahradí další hráč. V následujícím kole musí neúspěšný hráč začínat celou úroveň od počátku, i kdyby udělal chybu až v posledním skoku. Vyhrává ten, kdo zvládne nejrychleji a bezchybně všechny skoky ve všech hraných úrovních.

 

Můžete si také zahrát

Kuličky je hra, která je stará jako lidstvo samo. Dosvědčují to archeologické nálezy již z hrobek starověkého Egypta. Pravidla hry jsou ale v základu stále stejná. Kdo má první všechny kuličky své barvy v důlku, ten se stává vítězem.
Už naši prarodiče si krátili dlouhou chvíli hrou Čára a původně hráli s kamínky či knoflíky. V 80. letech tato hra nabrala další rozměr - hrálo se o céčka a to byla tehdy vzácnost!
Dětských her, které si můžete venku zahrát je nepřeberné množství, ale tato stojí za zkoušku. Prověří vaši soustředěnost, motoriku a také stresovou odolnost.
Top