Rybičko, rybičko rychle ke mně

Rybičko, rybičko rychle ke mně

Jaká se hraje?

Na hru bude každý hráč potřebovat: papírovou rybku, provázek dlouhý 4 m, krátký klacík o dílce 30 cm.

Rybičku si vyrobíte pomocí níže uvedené šablony. Nejlepší je rybičku vyrobit z tvrdého papíru. Rybku vystřihněte a vyzdobte dle Vašich představ. Do tlamičky rybky uděláte malinký otvor, jím protáhnete provázek a uvážete na uzel. Druhý konec provázku připevníte ke klacíku. Na trávě vyznačíte start a na něj všichni hráči své rybky položí. Odstoupí na vzdálenost rozmotaného provázku, tedy 4 m. Po odstartování závodu se soužící snaží co nejrychleji namotat svůj provázek na klacík a tím rybku dostat do cíle. Vyhrává ten, jehož rybka dosáhne cíle jako první.

Kreativitě se v této hře meze nekladou, takže můžete o prvenství bojovat třeba i se želvou. Schválně, kdo bude rychlejší? Rybka nebo želva?

Přestože se zdá, že hra je určena především pro děti, není tomu tak. I dospělí si při této hře užijí spoustu legrace! A pokud máte hodně práce s "grilováním", nechte děti, ať pro Vás rybku nebo želvu vyrobí 🙂

Můžete si také zahrát

Kuličky je hra, která je stará jako lidstvo samo. Dosvědčují to archeologické nálezy již z hrobek starověkého Egypta. Pravidla hry jsou ale v základu stále stejná. Kdo má první všechny kuličky své barvy v důlku, ten se stává vítězem.
Už naši prarodiče si krátili dlouhou chvíli hrou Čára a původně hráli s kamínky či knoflíky. V 80. letech tato hra nabrala další rozměr - hrálo se o céčka a to byla tehdy vzácnost!
Hra Skákání přes gumu patří neodmyslitelně ke hrám neobyčejných možností. Můžete si tvořit vlastní pravidla nebo vymýšlet různě náročné přeskoky. Stačí si obstarat jakoukoli gumu třeba i krejčovskou, alespoň tři kamarády a super zábava je na světě!
Top